Gudstjenester

Download en PDF version af gudstjenestelisten her

  • 1. marts 2020 kl. 10:00
    Kirke Hyllinge kirke / Lars Munch

    Kaffe

  • 1. marts 2020 kl. 10:30
    Gershøj kirke / Helene W. Rasmussen

    Kaffe

  • 1. marts 2020 kl. 11:00
    Kirke Sonnerup kirke / Birgit Svendsen
  • 4. marts 2020 kl. 17:00
    Kirke Sonnerup kirke / Birgit Svendsen

    Efterklang

  • 7. marts 2020 kl. 10:00
    Kirke Hyllinge kirke / Mette G. Merrald / Lars Munch

    Lørdagsdåb

  • 7. marts 2020 kl. 11:30
    Lyndby kirke / Mette G. Merrald / Lars Munch

    Lørdagsdåb

  • 7. marts 2020 kl. 11:30
    Lyndby kirke / Mette G. Merrald / Lars Munch

    Lørdagsdåb

  • 8. marts 2020 kl. 09:30
    Kirke Sonnerup kirke / Mikela Risum

    Indsamling Folkekirkens nødhjælp. Fælles gudstjeneste

  • 13. marts 2020 kl. 17:00
    Kirke Sonnerup kirke / Mikela Risum

    Pizza

  • 14. marts 2020 kl. 11:00
    Kirke Sonnerup kirke / Birgit Svendsen

    Lørdagsdåb

  • 15. marts 2020 kl. 09:30
    Kirke Hyllinge kirke / Birgit Svendsen
  • 15. marts 2020 kl. 10:30
    Sæby kirke / Helene W. Rasmussen
  • 15. marts 2020 kl. 11:00
    Kirke Sonnerup kirke / Birgit Svendsen
  • 22. marts 2020 kl. 09:00
    Sæby kirke / Henriette Brix Worm Andersen
  • 22. marts 2020 kl. 10:00
    Lyndby kirke / Lars Munch

    Kaffe

  • 22. marts 2020 kl. 11:00
    Rye kirke / TRO

    Festgudstjeneste – Peter Fischer-Møller

  • 27. marts 2020 kl. 16:00
    Kirke Hyllinge kirke / Mette G. Merrald / Lars Munch

    Drop-in-dåb

  • 29. marts 2020 kl. 09:00
    Sæby kirke / Helene W. Rasmussen
  • 29. marts 2020 kl. 10:00
    Kirke Hyllinge kirke / Lars Munch

    Musikgudstjeneste og kaffe

  • 29. marts 2020 kl. 10:30
    Gershøj kirke / Helene W. Rasmussen
  • 29. marts 2020 kl. 11:00
    Kirke Sonnerup kirke / Mikela Risum
  • 3. april 2020 kl. 11:00
    Kirke Hyllinge kirke / Mette G. Merrald / Lars Munch

    Påskefrokost

  • 4. april 2020 kl. 10:00
    Lyndby kirke / Mette G. Merrald / Lars Munch

    Lørdagsdåb

  • 4. april 2020 kl. 11:00
    Rye kirke / Mikela Risum

    Lørdagsdåb

  • 4. april 2020 kl. 11:30
    Rye kirke / Birgit Svendsen

    Lørdagsdåb

  • 4. april 2020 kl. 11:30
    Kirke Hyllinge kirke / Mette G. Merrald / Lars Munch

    Lørdagsdåb

  • 5. april 2020 kl. 10:00
    Lyndby kirke / Mette G. Merrald

    Palmesøndag – kaffe

  • 5. april 2020 kl. 10:30
    Gershøj kirke / Helene W. Rasmussen

    Palmesøndag

  • 5. april 2020 kl. 11:00
    Rye kirke / Mikela Risum

    Palmesøndag – børnekor

  • 9. april 2020 kl. 10:00
    Kirke Hyllinge kirke / Lars Munch

    Skærtorsdag – meditation

  • 9. april 2020 kl. 10:30
    Gershøj kirke / Helene W. Rasmussen

    Skærtorsdag – påskeæg

  • 9. april 2020 kl. 11:00
    Kirke Sonnerup kirke / Mikela Risum

    Skærtorsdag

  • 10. april 2020 kl. 10:00
    Lyndby kirke / Mette G. Merrald

    Langfredag – liturgisk

  • 10. april 2020 kl. 10:30
    Sæby kirke / Helene W. Rasmussen

    Meditativ

  • 10. april 2020 kl. 10:30
    Rye kirke / Birgit Svendsen

    Langfredag – korsvandring

  • 12. april 2020 kl. 09:00
    Gershøj kirke / Helene W. Rasmussen

    Påskedag

  • 12. april 2020 kl. 09:30
    Kirke Sonnerup kirke / Birgit Svendsen

    Påskedag – violin

  • 12. april 2020 kl. 10:00
    Kirke Hyllinge kirke / Lars Munch

    Påskedag – kaffe

  • 12. april 2020 kl. 10:30
    Sæby kirke / Helene W. Rasmussen

    Påskedag – klarinet og sandwich

  • 12. april 2020 kl. 11:00
    Rye kirke / Birgit Svendsen

    Påskedag – violin

  • 13. april 2020 kl. 10:00
    Lyndby kirke / TRO

    Fælles gudstjeneste i Lyndby kirke

  • 13. april 2020 kl. 11:00
    Kirke Sonnerup kirke / Mikela Risum

    2. påskedag – musik

  • 19. april 2020 kl. 09:00
    Gershøj kirke / Henriette Brix Worm Andersen
  • 19. april 2020 kl. 09:30
    Kirke Hyllinge kirke / Birgit Svendsen
  • 19. april 2020 kl. 11:00
    Rye kirke / Birgit Svendsen
  • 26. april 2020 kl. 10:00
    Lyndby kirke / Mette G. Merrald
  • 26. april 2020 kl. 10:30
    Sæby kirke / Helene W. Rasmussen

    Kaffe

  • 26. april 2020 kl. 11:15
    Kirke Sonnerup kirke / Lars Munch
  • 29. april 2020 kl. 17:00
    Rye kirke / Birgit Svendsen

    Efterklang

  • 3. maj 2020 kl. 10:00
    Kirke Hyllinge kirke / Mette G. Merrald

    Kaffe

  • 3. maj 2020 kl. 10:30
    Gershøj kirke / Helene W. Rasmussen
  • 3. maj 2020 kl. 11:00
    Rye kirke / Birgit Svendsen
  • 6. maj 2020 kl. 10:00
    Lyndby kirke / Mette G. Merrald / Lars Munch

    Lørdagsdåb

  • 7. maj 2020 kl. 20:00
    Kirke Hyllinge kirke / TRO

    Befrielsesgudstjeneste

  • 8. maj 2020 kl. 09:30
    Rye kirke / Birgit Svendsen

    St. bededag – konfirmation

  • 8. maj 2020 kl. 11:30
    Rye kirke / Birgit Svendsen

    St. bededag – konfirmation

  • 8. maj 2020 kl. 13:30
    Rye kirke / Mikela Risum

    St. bededag – konfirmation

  • 9. maj 2020 kl. 11:30
    Kirke Hyllinge kirke / Mette G. Merrald / Lars Munch

    Lørdagsdåb

  • 9. maj 2020 kl. 13:00
    Lyndby kirke / Mette G. Merrald / Lars Munch

    Lørdagsdåb

  • 10. maj 2020 kl. 09:00
    Gershøj kirke / Helene W. Rasmussen
  • 10. maj 2020 kl. 10:00
    Lyndby kirke / Lars Munch

    Kaffe

  • 10. maj 2020 kl. 10:30
    Sæby kirke / Helene W. Rasmussen
  • 10. maj 2020 kl. 11:30
    Kirke Sonnerup kirke / Birgit Svendsen

    Konfirmation

  • 16. maj 2020 kl. 11:00
    Sæby kirke / Helene W. Rasmussen

    Konfirmation

  • 17. maj 2020 kl. 10:00
    Kirke Hyllinge kirke / Lars Munch
  • 17. maj 2020 kl. 11:00
    Gershøj kirke / Helene W. Rasmussen

    Konfirmation

  • 20. maj 2020 kl. 19:30
    Rye kirke / Mikela Risum

    Kr. himmelfartsaften – musik

  • 21. maj 2020 kl. 09:00
    Sæby kirke / Helene W. Rasmussen
  • 21. maj 2020 kl. 10:30
    Gershøj kirke / Helene W. Rasmussen
  • 21. maj 2020 kl. 11:00
    Lyndby kirke / Mette G. Merrald

    Konfirmation

  • 23. maj 2020 kl. 09:00
    Kirke Hyllinge kirke / Mette G. Merrald

    Konfirmation

  • 23. maj 2020 kl. 11:00
    Kirke Hyllinge kirke / Lars Munch

    Konfirmation

  • 23. maj 2020 kl. 11:00
    Kirke Sonnerup kirke / Mikela Risum

    Lørdagsdåb

  • 23. maj 2020 kl. 13:00
    Kirke Hyllinge kirke / Mette G. Merrald

    Konfirmation

  • 24. maj 2020 kl. 09:00
    Gershøj kirke / Helene W. Rasmussen
  • 24. maj 2020 kl. 10:30
    Sæby kirke / Helene W. Rasmussen

    Kaffe

  • 24. maj 2020 kl. 11:00
    Kirke Hyllinge kirke / Lars Munch

    Konfirmation

  • 24. maj 2020 kl. 11:00
    Kirke Sonnerup kirke / Mikela Risum
  • 28. maj 2020 kl. 20:00
    Lyndby kirke / Mette G. Merrald

    Meditation

  • 31. maj 2020 kl. 09:00
    Gershøj kirke / Helene W. Rasmussen

    Pinsedag

  • 31. maj 2020 kl. 10:00
    Kirke Hyllinge kirke / Mette G. Merrald

    Pinsedag

  • 31. maj 2020 kl. 10:30
    Sæby kirke / Helene W. Rasmussen

    Pinsedag

  • 31. maj 2020 kl. 11:00
    Kirke Sonnerup kirke / Birgit Svendsen

    Pinsedag – afskedsgudstjeneste

  • 31. maj 2020 kl. 13:00
    Rye kirke / Birgit Svendsen

    Pinsedag – afskedsgudstjeneste

  • 1. juni 2020 kl. 10:00
    Lyndby kirke / Mette G. Merrald / Lars Munch

    2. pinsedag

  • 1. juni 2020 kl. 10:30
    Gershøj kirke / Helene W. Rasmussen

    2. pinsedag

  • 6. juni 2020 kl. 11:30
    Kirke Hyllinge kirke / Mette G. Merrald / Lars Munch

    Lørdagsdåb

  • 7. juni 2020 kl. 08:15
    Sæby kirke / Helene W. Rasmussen

    Udflugt til Gjorslev Gods

  • 7. juni 2020 kl. 10:00
    Kirke Hyllinge kirke / Mette G. Merrald

    Kaffe

  • 7. juni 2020 kl. 11:00
    Rye kirke / Mikela Risum