Gudstjenester

Download en PDF version af gudstjenestelisten her

  • 8. august 2020 kl. 11:00
    Rye kirke / Kærne Urne Foersom

    Lørdagsdåb

  • 9. august 2020 kl. 09:30
    Kirke Hyllinge kirke / Kærne Urne Foersom
  • 9. august 2020 kl. 11:00
    Kirke Sonnerup kirke / Kærne Urne Foersom
  • 15. august 2020 kl. 10:00
    Sæby kirke / Helene W. Rasmussen

    Konfirmation

  • 16. august 2020 kl. 10:00
    Lyndby kirke / Mette G. Merrald / Lars Munch

    Konfirmation

  • 16. august 2020 kl. 11:00
    Gershøj kirke / Helene W. Rasmussen

    Konfirmation

  • 16. august 2020 kl. 11:00
    Lyndby kirke / Mette G. Merrald / Lars Munch

    Konfirmation

  • 16. august 2020 kl. 11:00
    Rye kirke / Kærne Urne Foersom
  • 22. august 2020 kl. 09:00
    Kirke Hyllinge kirke / Mette G. Merrald / Lars Munch

    Konfirmation

  • 22. august 2020 kl. 10:00
    Kirke Hyllinge kirke / Mette G. Merrald / Lars Munch

    Konfirmation

  • 22. august 2020 kl. 11:00
    Kirke Hyllinge kirke / Mette G. Merrald / Lars Munch

    Konfirmation

  • 22. august 2020 kl. 12:00
    Kirke Hyllinge kirke / Mette G. Merrald / Lars Munch

    Konfirmation

  • 22. august 2020 kl. 13:00
    Kirke Hyllinge kirke / Mette G. Merrald / Lars Munch

    Konfirmation

  • 22. august 2020 kl. 14:00
    Kirke Hyllinge kirke / Mette G. Merrald / Lars Munch

    Konfirmation

  • 23. august 2020 kl. 09:00
    Gershøj kirke / Helene W. Rasmussen
  • 23. august 2020 kl. 10:30
    Sæby kirke / Helene W. Rasmussen
  • 23. august 2020 kl. 11:00
    Kirke Hyllinge kirke / Mette G. Merrald / Lars Munch

    Konfirmation

  • 23. august 2020 kl. 11:00
    Kirke Sonnerup kirke / Kærne Urne Foersom
  • 30. august 2020 kl. 10:00
    Lyndby kirke / Lars Munch
  • 30. august 2020 kl. 10:30
    Gershøj kirke / Helene W. Rasmussen
  • 30. august 2020 kl. 11:00
    Rye kirke / Kærne Urne Foersom
  • 6. september 2020 kl. 09:00
    Sæby kirke / Helene W. Rasmussen
  • 6. september 2020 kl. 10:00
    Kirke Hyllinge kirke / Mette G. Merrald

    Musikgudstjeneste

  • 6. september 2020 kl. 10:30
    Sæby kirke / Helene W. Rasmussen

    Sæby-Gershøj Caminoen

  • 6. september 2020 kl. 10:30
    Gershøj kirke / Helene W. Rasmussen
  • 6. september 2020 kl. 11:00
    Rye kirke / Mikela Risum
  • 6. september 2020 kl. 11:00
    Rye kirke / Kærne Urne Foersom
  • 10. september 2020 kl. 20:00
    Lyndby kirke / Mette G. Merrald

    Meditation

  • 12. september 2020 kl. 09:00
    Rye kirke / Birgit Svendsen / Mikela Risum

    Konfirmation

  • 12. september 2020 kl. 10:00
    Rye kirke / Birgit Svendsen / Mikela Risum

    Konfirmation

  • 12. september 2020 kl. 11:00
    Rye kirke / Birgit Svendsen / Mikela Risum

    Konfirmation

  • 12. september 2020 kl. 12:00
    Rye kirke / Birgit Svendsen / Mikela Risum

    Konfirmation

  • 12. september 2020 kl. 13:00
    Rye kirke / Birgit Svendsen / Mikela Risum

    Konfirmation

  • 12. september 2020 kl. 14:00
    Rye kirke / Birgit Svendsen / Mikela Risum

    Konfirmation

  • 13. september 2020 kl. 09:00
    Sæby kirke / Helene W. Rasmussen
  • 13. september 2020 kl. 10:00
    Lyndby kirke / Lars Munch
  • 13. september 2020 kl. 10:30
    Gershøj kirke / Helene W. Rasmussen
  • 13. september 2020 kl. 10:30
    Kirke Sonnerup kirke / Birgit Svendsen / Mikela Risum

    Konfirmation

  • 13. september 2020 kl. 11:30
    Kirke Sonnerup kirke / Birgit Svendsen / Mikela Risum

    Konfirmation

  • 14. september 2020 kl. 12:30
    Kirke Sonnerup kirke / Mikela Risum

    Lørdagsdåb

  • 19. september 2020 kl. 11:00
    Kirke Sonnerup kirke / Kærne Urne Foersom

    Lørdagsdåb

  • 20. september 2020 kl. 09:00
    Gershøj kirke / Henriette Brix Worm Andersen
  • 20. september 2020 kl. 10:00
    Kirke Hyllinge kirke / Lars Munch
  • 20. september 2020 kl. 11:00
    Kirke Sonnerup kirke / Birgit Svendsen

    Afskedsgudstjeneste

  • 20. september 2020 kl. 13:00
    Rye kirke / Birgit Svendsen

    Afskedsgudstjeneste

  • 24. september 2020 kl. 17:00
    Kirke Hyllinge kirke / Mette G. Merrald / Lars Munch

    Jubilæumsandagt

  • 27. september 2020 kl. 09:00
    Sæby kirke / Helene W. Rasmussen
  • 27. september 2020 kl. 09:30
    Lyndby kirke / Kærne Urne Foersom
  • 27. september 2020 kl. 10:30
    Gershøj kirke / Helene W. Rasmussen
  • 27. september 2020 kl. 11:00
    Rye kirke / Kærne Urne Foersom
  • 3. oktober 2020 kl. 11:00
    Rye kirke / Mikela Risum

    Lørdagsdåb

  • 3. oktober 2020 kl. 12:30
    Rye kirke / Mikela Risum

    Lørdagsdåb

  • 4. oktober 2020 kl. 09:00
    Gershøj kirke / Helene W. Rasmussen
  • 4. oktober 2020 kl. 10:00
    Lyndby kirke / Mette G. Merrald

    Høst

  • 4. oktober 2020 kl. 10:30
    Sæby kirke / Helene W. Rasmussen
  • 4. oktober 2020 kl. 11:00
    Rye kirke / Mikela Risum / Kærne Urne Foersom

    Konfirmationsgudstjeneste

  • 10. oktober 2020 kl. 11:00
    Kirke Sonnerup kirke / Mikela Risum

    Lørdagsdåb

  • 11. oktober 2020 kl. 09:00
    Sæby kirke / Helene W. Rasmussen
  • 11. oktober 2020 kl. 09:30
    Kirke Hyllinge kirke / Mikela Risum
  • 11. oktober 2020 kl. 10:30
    Gershøj kirke / Helene W. Rasmussen
  • 11. oktober 2020 kl. 11:00
    Rye kirke / Mikela Risum

    Høstgudstjeneste

  • 18. oktober 2020 kl. 09:30
    Lyndby kirke / Kærne Urne Foersom
  • 18. oktober 2020 kl. 10:30
    Sæby kirke / Helene W. Rasmussen
  • 18. oktober 2020 kl. 11:00
    Kirke Sonnerup kirke / Kærne Urne Foersom
  • 25. oktober 2020 kl. 09:00
    Gershøj kirke / Henriette Brix Worm Andersen
  • 25. oktober 2020 kl. 10:00
    Kirke Hyllinge kirke / Lars Munch

    Høst

  • 28. oktober 2020 kl. 19:30
    Rye kirke / Kærne Urne Foersom

    Keltisk musikgudstjeneste

  • 28. oktober 2020 kl. 20:00
    Kirke Hyllinge kirke / Mette G. Merrald

    Meditation

  • 30. oktober 2020 kl. 17:00
    Rye kirke / Mikela Risum

    Halloweengudstjeneste

  • 1. november 2020 kl. 10:00
    Lyndby kirke / Mette G. Merrald / Lars Munch

    Allehelgen

  • 1. november 2020 kl. 16:00
    Kirke Sonnerup kirke / Kærne Urne Foersom

    Allehelgen

  • 1. november 2020 kl. 17:00
    Sæby kirke / Helene W. Rasmussen

    Allehelgen

  • 1. november 2020 kl. 17:30
    Rye kirke / Mikela Risum

    Allehelgen

  • 1. november 2020 kl. 19:00
    Gershøj kirke / Helene W. Rasmussen

    Allehelgen

  • 4. november 2020 kl. 20:00
    Kirke Hyllinge kirke / Mette G. Merrald / Lars Munch

    Allehelgen

  • 7. november 2020 kl. 11:00
    Rye kirke / Kærne Urne Foersom

    Lørdagsdåb

  • 8. november 2020 kl. 09:00
    Gershøj kirke / Henriette Brix Worm Andersen
  • 8. november 2020 kl. 10:00
    Kirke Hyllinge kirke / Mette G. Merrald
  • 8. november 2020 kl. 11:00
    Rye kirke / Kærne Urne Foersom
  • 14. november 2020 kl. 11:00
    Kirke Sonnerup kirke / Mikela Risum

    Lørdagsdåb

  • 14. november 2020 kl. 12:30
    Kirke Sonnerup kirke / Mikela Risum

    Lørdagsdåb

  • 15. november 2020 kl. 10:00
    Lyndby kirke / Lars Munch
  • 15. november 2020 kl. 10:30
    Sæby kirke / Helene W. Rasmussen
  • 15. november 2020 kl. 11:00
    Kirke Sonnerup kirke / Kærne Urne Foersom
  • 21. november 2020 kl. 11:00
    Rye kirke / Kærne Urne Foersom

    Lørdagsdåb

  • 22. november 2020 kl. 10:30
    Kirke Saaby kirke / Poul Joachim Stender

    Fælles provstigudstjeneste

  • 29. november 2020 kl. 10:00
    Kirke Hyllinge kirke / Lars Munch
    1. advent
  • 29. november 2020 kl. 10:30
    Sæby kirke / Helene W. Rasmussen
    1. advent
  • 29. november 2020 kl. 11:00
    Rye kirke / Mikela Risum / Kærne Urne Foersom

    Indvielse

  • 29. november 2020 kl. 14:00
    Kirke Sonnerup kirke / Mikela Risum

    Familiegudstjeneste

  • 29. november 2020 kl. 15:00
    Gershøj kirke / Helene W. Rasmussen

    med Trollekoret